Directory


1 2 > showing 1 - 100 of 135 constituents
Natali Acevedo

Natali Acevedo

Titles: All ESS Students, College Advising Counselor (M-S)
Departments: Guidance
Beth Albrecht

Beth Albrecht

Departments: Mathematics
Adam Aloma

Adam Aloma

Departments: Mathematics, English
Denise Aloma

Denise Aloma

Titles: Principal
Departments: Administration, Principal
Staci Appelbaum

Staci Appelbaum

Departments: English
Joanne Apruzzese

Joanne Apruzzese

Departments: Staff, Student Activities
Alfonso Balmaceda

Alfonso Balmaceda

Departments: Theology
Christina Balsman

Christina Balsman

Departments: Science
Curtis Balsman

Curtis Balsman

Departments: Mathematics
Angela Bane

Angela Bane

Titles: Social Studies Department Head
Departments: Social Studies
Jessica Basi

Jessica Basi

Departments: Social Studies
Joe Basi

Joe Basi

Titles: General Manager
Departments: Bienes Center, Biennes Center
Brougher Bass

Brougher Bass

Departments: Science
Emely Baumert

Emely Baumert

Departments: World Languages
Brad Benson

Brad Benson

Departments: Facilities/Security
Samia Benyounes

Samia Benyounes

Titles: World Languages
Departments: Substitute, Substitute Teacher
Patricia Betancourt

Patricia Betancourt

Departments: World Languages
Eugene Bethea

Eugene Bethea

Titles: Assistant Dean of Students
Departments: Dean, Staff
Manuela Biancotti

Manuela Biancotti

Departments: World Languages
Robert Biasotti

Robert Biasotti

Titles: Dean of Students; Director of Security, Director of Basketball Operations
Departments: Dean
Odeline Blanc

Odeline Blanc

Titles: Cafeteria
Departments: Cafeteria
Richard Bradford

Richard Bradford

Departments: Fine Arts
Charles Brown

Charles Brown

Departments: Facilities
Sharon Cambon

Sharon Cambon

Departments: Staff, Tuition Office
Lilibeth Castillo

Lilibeth Castillo

Departments: World Languages
Joseph Chmielewski

Joseph Chmielewski

Departments: Science
Phyllis Cook

Phyllis Cook

Departments: Pre-Law
Christopher Cormier

Christopher Cormier

Titles: Golf (Boys)
Departments: Mathematics
Patricia Corredor

Patricia Corredor

Departments: Finance
Tricia Couch

Tricia Couch

Titles: Fine Arts
Departments: Fine Arts
Ron Crudele

Ron Crudele

Departments: Security
Aymee Cruz

Aymee Cruz

Departments: World Languages
Margo D'Amico

Margo D'Amico

Departments: Cafeteria
Sherri DeBlasio

Sherri DeBlasio

Departments: Athletics, Athletics Admin
Ana Diaz

Ana Diaz

Departments: Theology
Israel Diaz

Israel Diaz

Departments: Theology
Wanda Drozdovitch

Wanda Drozdovitch

Departments: Fine Arts
Donna Duffey

Donna Duffey

Departments: Cafeteria
Michaela Ecker

Michaela Ecker

Departments: Theology
Diane Enten

Diane Enten

Departments: Science
Jillian Fackenthal

Jillian Fackenthal

Titles: Director of Guidance, All Students & College Advising (T-Z)
Departments: Guidance
Bernie Farrell

Bernie Farrell

Titles: Dean of Students
Departments: Science, Mathematics, Dean
Richard Ferrara

Richard Ferrara

Titles: Educational Systems Developer
Departments: Software Systems, Software Dev & Intregration
Amber Fill

Amber Fill

Departments: English, Language
Lizette Foley

Lizette Foley

Departments: IT
Jennifer French

Jennifer French

Titles: Mathematics Department Head
Departments: Mathematics
Elizabeth Garrard

Elizabeth Garrard

Departments: Fine Arts
Dyane Genovese

Dyane Genovese

Departments: Science
Brian Gibbons

Brian Gibbons

Departments: Mathematics
Susie Gibney

Susie Gibney

Departments: Theology
Carlos Giron

Carlos Giron

Titles: Assistant Athletic Director
Departments: Athletics
Shawn Goff

Shawn Goff

Titles: Volleyball (Boys)
Departments: Physical Education, Leadership(9)
Kelly Gonzalez

Kelly Gonzalez

Departments: Athletics
Martin Grady

Martin Grady

Titles: Swimming (Boys)
Departments: Social Studies
Lara Gulla

Lara Gulla

Titles: School Counseling & College Advising Administrative Assistant, Transcript Coordinator
Departments: Guidance, Staff, Guidance Staff
Katherine Hagood

Katherine Hagood

Departments: Theology
Barbara Halleran

Barbara Halleran

Departments: Cafeteria
Roger Harriott

Roger Harriott

Titles: Football
Departments: Athletics
Danny Hoang

Danny Hoang

Departments: Computer Science, Mathematics
Hugh Huck

Hugh Huck

Departments: Theology
Marianne Jones

Marianne Jones

Departments: Theology
Patricia Kelleher

Patricia Kelleher

Departments: Cafeteria, Cafeteria Manager
Vincent Kelly

Vincent Kelly

Departments: Foundation
Christine King

Christine King

Departments: Mathematics
Carolina Kleber

Carolina Kleber

Departments: Theology
Norman Kunkel

Norman Kunkel

Departments: English
Michelle Kupper

Michelle Kupper

Titles: All Students (J-O)
Departments: Guidance
John Laakso

John Laakso

Departments: Science
Brandon Lang

Brandon Lang

Departments: IT, Tech Support
Dale Larson

Dale Larson

Departments: Finance
Susan LaVrar

Susan LaVrar

Departments: Staff, Main Office Staff
Michelle Lawson

Michelle Lawson

Departments: Staff, Main Office Staff
Robert Lawson

Robert Lawson

Departments: Social Studies
Denise Layman

Denise Layman

Departments: Theology
Maibely Lopez

Maibely Lopez

Departments: Finance
Aimee Lowe

Aimee Lowe

Departments: Science
Coral Lowe

Coral Lowe

Departments: Mathematics
Luis Lozada

Luis Lozada

Departments: Science, Mathematics
Leo Maldonado

Leo Maldonado

Departments: Facilities
Orestes Martinez

Orestes Martinez

Titles: All Students (A-C)
Departments: Guidance
Adam Matthews

Adam Matthews

Titles: Director of Admissions
Departments: Mathematics, Guidance
Rachel Matthews

Rachel Matthews

Titles: All Students (D-I)
Departments: Guidance
Michael McCormack

Michael McCormack

Departments: Theology
Beth McTighe

Beth McTighe

Departments: Science
Linda Mierley

Linda Mierley

Titles: School Counseling Administrative Assistant, Florida Bright Futures Liaison
Departments: Guidance, Staff, Guidance Staff
George Miller

George Miller

Departments: Security
Jeanne Mingarelli

Jeanne Mingarelli

Departments: Social Studies, Mathematics
Maria Mitsoulis

Maria Mitsoulis

Departments: Theology
Nadine Moore

Nadine Moore

Departments: Finance
Sophie Morrison

Sophie Morrison

Departments: Dean, Attendance
Robert Mulder

Robert Mulder

Titles: Assistant Principal of Academics
Departments: Administration, Social Studies
Vanessa Necolettos

Vanessa Necolettos

Departments: English, Leadership(10)
Tina Neville

Tina Neville

Titles: College Advising Administrative Assistant, College Visit Coordinator & Scholarship Liaison
Departments: Guidance
Mary Kate O'Mara

Mary Kate O'Mara

Departments: English
Francesco Ortoleva

Francesco Ortoleva

Departments: Social Studies
Dwayne Owens

Dwayne Owens

Departments: Science, Athletic Trainer
Arlee Pabustan

Arlee Pabustan

Departments: Social Studies
Karen Panerali

Karen Panerali

Departments: English
Latoya Parkinson

Latoya Parkinson

Departments: Mathematics, Leadership(9)
Suzy Prieto

Suzy Prieto

Titles: Assistant Principal of Educational Technology, English Department Head (9-10)
Departments: Administration, English